Forum: Strateški marketinški plan turizma Primorsko-goranske županije 2008.-2015.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kvarner kao destinacija

2 posters

Go down

Kvarner kao destinacija Empty Kvarner kao destinacija

Postaj  eros sub vel 02, 2008 3:51 pm

Halo svima,

duboko sam uvjeren da Kvarner nema jak image kao turisticka destinacija i da ga velika vecina mogucih posjetitelja i turistickih operatera ne poznaje i zbog tog razloga ne nudi dovoljno.

Ta slika se sigurno nece promijeniti jer Kvarner treba pribiliziti prosječnom korisniku na najjednostavniji nacin.
Lakse je prodati pojam otok Krk, Rab, Losinj ili recimo Opatiju...nego Kvarner.

Ako mislite da nisam u pravu otidjite samo preko puta do nasih prvih susjeda u regiju Emilia-Romagna (koja je samo na 200 km od nase obale...) i napravite anketu, pa cete vidjeti porazne rezultate.

Pojmovima Kvarner i Primorsko-goranska zupanija (smijesnog li naziva za turizam....ukinimo ga sto prije...) se barata na jako statickom nivou i oni sigurno u buducnosti, stjesnjeni izmedju Istre koja ima izrazito definirani image i Dalmacije koju poznaju svi na svijetu po svojih 3 D (DUBROVNIK, DIOKLECIJAN I DALMATINAC - ne čovjek nego pas...) nemaju velike sanse.

Misljenja sam da bi puno lakse bilo prodavati Kvarner kao dio Dalmacije ili možda Sjevernog Jadrana jer bi se sa lakocom lociralo mjesto, dobila veca prepoznatiljivost, a tek nakon toga mozemo pricati o Kvarneru ili Kvarnericu, otocima ili Primorju, kao sekundarnu informaciju ili za one koji vec nesto znaju.

U vremenu kad korisnik double - click metodom zeli rezervirati dajmo mu takvu uslugu...

Tu pricamo o buducnosti destinacije, pa idemo onda tako i razmisljati....u Evropi regija ce se znati samo za Jadransku Regiju, unutar koje ce sa nase strane biti Istra i Dalmacija. Tocka. Za sada...

Eros

eros

Broj postova : 1
Join date : 02.02.2008

[Vrh] Go down

Kvarner kao destinacija Empty Možda je vrijeme da ga upoznaju...

Postaj  Ida sri vel 06, 2008 12:11 pm

S osvrtom na prethodno mišljenje, s kojim se u dijelu slažem, smatram da je možda sazrijelo vrijeme da prestanemo "ići linijama manjeg otpora" te se postavimo na način da je, ukoliko ljudi Kvarner ne poznaju, vrijeme da ga isti upoznaju - a ne da se mi prodajemo kao dio Dalmacije ili bilo čiji dio. Mislim da imamo dovoljno vlastitih aduta. Kvarnerskih.

Ida

Broj postova : 1
Join date : 06.02.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.